A Flash Art új száma a divat és tudomány szemszögéből veszi górcső alá a magyar és a nemzetközi kortárs művészetet.
A kortárs művészet központja még mindig New York - itt festi direkt naiv portréit a letagadhatatlanul amerikai világsztár: Alex Katz.
A hazai színtér divatérzékeny fiatal szereplői közül Szőke Gábor Miklós, Szabó Klára Petra és Keresztes Zsófia szerepelnek most a lapban.
Hans Ulrich Obrist kurátor a koreai Li Szüngteket faggatja, de a legfontosabb biennálékra meghívott Imrán Quréshi is mesél a pakisztáni miniatúrák titokzatos világáról.
Kifejti a lapnak országimázzsal kapcsolatos hipotézisét Bojár Iván András.
Az ipar kiszolgálására már nem kellenek képzőművészek – nem úgy, mint Moholy-Nagy, Kepes vagy Vasarely idején -, hanem az új szakma képviselői, a dizájnerek látják el a feladatokat. A témával kapcsolatban került be az új lapszámba a MOMÉ-s Gryllus Ábris, aki a kibernetikában alkot: a múltba réved és archaizál. Szerepel az önjáró steampunk világot teremtő Bolygó Bálint, akinek Jackson Pollock-i csíkokat húzó festőrobotja rajzolta a címlapot.
Megszólal a nagy szintézisek egyik utolsó bölénye, a foton art képviselője, Csáji Attila, aki még ma is forródróton értekezik a massachusetts-i MIT legendás mérnökeivel.
A Flash Art minden száma megvásárolható és elolvasható digitális formában is, a www.digitalstand.hu weboldalon keresztül.
Itt lapozhatunk bele a legfrissebb számba.