Útmutató informatikai töréstesztekhez
A 2009. május 7-én megrendezendő kerülő Ethical Hacking konferencián indul útjára az a wiki, melyen az eredetileg publikus terjesztésre készített Informatikai töréstesztek című szakkönyv teljes anyaga elérhető. Az etikus hekkelésről készült tudásanyaghoz elsőként a konferencia résztvevői férhetnek hozzá.
A konferencia résztvevői a rendezvényen egy 100 oldalas könyv formájában jelképesen megkapják a kódfuttatás biztonsági kérdéseiről szóló részt. A könyvhöz a NetAcademia egy személyre szóló kódot is mellékel, mely egy etikai kódex elfogadása után szabad hozzáférést és egyben szerkesztési jogot biztosít a teljes tudásanyaghoz.
A wikihez így elsőként a konferencia résztvevői férhetnek hozzá, akik további informatikai szakembereket is meghívhatnak. Az oktatóközpont bízik abban, hogy a kezdeményezéssel egy olyan tudásanyag alapjait teremtették meg, amelyhez nemcsak, hogy ingyenesen hozzáférhetnek az szakemberek, de a kialakuló szakmai közösség révén annak folyamatos frissítése, aktualizálása is hosszú távon biztosított.
- Az Informatikai töréstesztek tudásanyagához előzetes személyi azonosítás, és az etikai kódexünk elfogadása után minden, a téma iránt érdeklődő szakember hozzáférhet majd - mondta Fóti Marcell, az Ethical Hacking konferencia házigazdája. A személyi azonosításra azért van szükség, mert a vonatkozó jogszabályok - a Büntető Törvénykönyv 300-as paragrafusa - csak ebben az esetben engedélyezi az ilyen jellegű információk terjesztését.
___ Az Informatikai töréstesztek által tárgyalt további témakörök:
* Trójai program készítése (Wrapperek)
* Buffer overflow: hogyan működnek az exploitok?
* Védekezés a buffer oveflow támadás ellen
* A Data Execution Prevention megkerülése
* A Metasploit Framework 3.1 használata, bővítés saját exploittal