Számítógépes múltidézés? Távirányítós helikoptert nyerni? Egy jó munkahellyel gazdagodni? Hétvégén a VirusBusternél - pontosabban a cég ideiglenesen a Gólyavár Konferenciaközpontban állomásozó kirendeltségén mindez megtörténhet.
Szombaton és vasárnap - szeptember 19-én és 20-án - a számítástechnika rajongói szállják meg az ELTE Múzeum körúti kertjében (a Trefort-kertben) álló Gólyavárat. Jön az idei Hacktivity (hacktivity.hu), saját szlogenje szerint a "felhasználóbarát IT-biztonsági konferencia".
Persze nemcsak a VirusBuster szoftvere lesz ott jó és könnyen kezelhető, hanem például az az Xbox 360 Arcade és az a hozzá csatlakoztatható Guitar Hero szett is, amelyet a cég - a konferencia ezüst fokozatú támogatója - ajánlott fel a konferencia idei szakmai versenye, a Wargame fődíjául.
Nemcsak a Wargame-en lehet nyerni a VirusBustertől, hanem a kft. standjánál is. Hogyan kereshetjük a szerencsénket? Dárdákat hajítva vírusvédelmi szoftvert kaphatunk. Mivel szórakoztatta a 2005-ös Cisum.A vírus az áldozatát? Lehülyézte, fityiszt mutatott neki, káromkodott vagy elénekelte az amerikai himnuszt? Aki ismeri a helyes választ erre és még kilenc másik kérdésre - és szerencséje is van -, bezsebelheti a kvízdíjat, egy távirányítós helikoptert. A legtöbbet persze az nyerheti, aki állásra jelentkezik a VirusBuster standjánál... Igen, azt is lehet.
És a bevezetőben beígért futurista retró? Képzeljünk el egy Commodore 64-est! Az meg micsoda? Ha ez kérdés, akkor különösen érdemes elmenni a Hacktivity-re. A személyi számítástechnika hajnalán ezzel a - röviden C64-ként emlegetett - géppel álmodott minden billentyűbúvár. Most az álomjelleget a VirusBuster által megálmodott futurista külső fogja kölcsönözni egy, a standon kiállított C64-esnek - amin játszhatunk is!
Aki nem játszani jönne a Hacktivityre, hanem mint komoly érdeklődő, netán vállalatot, állami intézményt képvisel a rendezvényen - az az előadóterembe is kukkantson be! A szombati ebédszünet utáni első előadást Szappanos Gábor, a VirusBuster víruslaboratóriumának vezetője tartja "A webes támadások anatómiája" címmel. A világszerte elismert szakember bemutatja az ehhez a támadástípushoz kapcsolódó komponenseket, és valós támadás felgöngyölítésével konkrétan is végigköveti a folyamatot a fertőzött oldal meglátogatásától a számítógép teljes megfertőződéséig.
A VirusBuster Kft.-ről
A több, mint 15 éves szakmai tapasztalattal rendelkező, kizárólag magyar tulajdonú VirusBuster Kft. 1997 óta nyújt teljeskörű vírusvédelmi és biztonságtechnikai megoldásokat szinte minden platformon a magyar és a külföldi piac számára. A kft. termékei számos magyar és nemzetközi független teszten kaptak kitűnő minősítést. A cég fő terméke, a VirusBuster Professional több alkalommal szerezte meg a "Virus Bulletin 100%" díjat, a "Checkmark Anti-Virus Level One" és "CheckVir" elismerést, valamint az ICSA Labs nagy nemzetközi presztízsű "Desktop/Server Anti-Virus Detection" inősítését, majd 2007-ben és 2008-ban elnyerte az ICSA Labs "Desktop/Server Anti-Virus Cleaning" tanúsítványát.
2008-ban a cég megszerezte az OESISOK tanúsítványt, mely azt igazolja, hogy egy alkalmazás tökéletesen együttműködik a vezető piaci fejlesztők - a Cisco, a Juniper, a NORTEL, a 3Com, az F5 - hálózati eszközeivel, illetve a hálózatok védelmét szolgáló, a csatlakozó végpontok "egészségét" ellenőrző NAP, NAC és TNC rendszerekkel.
A VirusBuster világszerte elismert szakemberei rendszeres előadói hazai és nemzetközi konferenciáknak. Bozsó Julianna, a cég ügyvezető igazgatója az Informatikai Vállalkozások Szövetségétől (az IVSZ-től) 2008-ban elnyerte az "Év Informatikai Cégvezetője" díjat.
A kft. 2003-ban "Év innovatív üzleti megoldása", 2004-ben pedig "IT Reménység" díjban részesült. Két ízben is megkapta a cég az IVSZ-től a "Minősített Szoftver Exportőr" címet, és 2005-ben megszerezte az MSZ EN ISO 9001:2001 szabvány szerinti minőségirányítási tanúsítványt.