Fenntartható közösségek az élhetőbb városokért, falvakért - Konferencia
2010. május 14. péntek, Gödöllői Királyi Kastély
Fővédnök: Vízi E Szilveszter
A cégek egymaguk nem tudnak tartós eredményt elérni a CSR (Corporate Social Responsibility) és a fenntartható fejlődés területén sem.
Partnerekre van szükség! A vállalkozások és az NGO-k (Non-Governmental Organization) közötti együttműködést a már kidolgozott, kiforrott módszerek alapján sikeres és eredményes projektek jelzik. A corporate social responsibility-nek, a fenntartható fejlődésnek igazán lokális szinten van értelme és gyakorlati jelentősége.
Kulcsszó a közösség. Méghozzá a helyi közösség, település, ahol a cég működik, alkalmazottjai nap mint nap élnek. Ideális esetben az állandóan megújuló, modern ismeretekkel rendelkező gazdasági szereplő közjót is szolgál, hisz tisztelve a helyi értékeket (falu, város, régió, ország) hozzájárul a települések fejlődéséhez - ezáltal a közösség életminőségét is javítja.
Elengedhetetlen tehát a konszenzus és a dialógus a cégek, vállalkozások és a helyi politika képviselői, az önkormányzatok között; a cél közös: gazdasági, társadalmi és környezeti szempontból is fenntarthatóbb, minél élhetőbb közösségek, városok, falvak nemcsak magunk, hanem az utánunk következő generációk számára is.
A Fenntarthatóbb közösségek az élhetőbb városokért, falvakért évi konferencia éppen azt tűzte ki célul, hogy a köz (önkormányzatok) és az üzleti szféra a közös célok érdekében azonos platformra tudjon helyezkedni.
Magyarországon a jelenlegi gazdasági, társadalmi viszonyok közepette még inkább szükség van az ilyen megközelítésű társadalmi felelősségvállalásra, pontosabban annak a gyakorlatba való "átültetésére" - a prosperáló gazdaság prosperáló önkormányzatokat kíván.
A Konferencia támogatója: az E.ON Hungária Zrt.
A legfőbb együttműködő partnerek: Magyar Önkormányzatok Szövetsége, Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége
Szakmai partner: CSR Mátrix Consulting (A mérhető felelősség)
Sajtóakkreditáció: info@atlantispress.hu, 061/352-0957