A vállalatok komolyan aggódnak a kritikus vállalati adatokat tartalmazó mobil eszközök védelméért, ugyanakkor még mindig bizonytalanok a mobilkészülékek használatának szabályozásában - derült ki a Kaspersky Lab végpontvédelmi megoldásokat gyártó vállalat legutóbbi nemzetközi felméréséből.
Meglepő, hogy a vállalati hálózatokon használt mobil eszközök biztonságának problémája csak harmadik helyen áll a kritikus üzleti döntésekért felelős alkalmazottak listáján, ugyanakkor a válaszadók több, mint fele (55 százalék) megerősítette, hogy komolyan aggódik a mobilkészülékek védelméért.
A vállalati informatikai és üzleti szakembereket arra kérték, azonosítsák a biztonságos ITinfrastruktúra kiépítéséhez szükséges három legfontosabb kérdéskört. A mobil eszközök biztonsága viszonylag rosszul végzett: a mobileszköz-menedzsment rendszer használata csak a válaszadók 13 százalékánál merült fel a három kritikus feladat között. A bizalmas információk védelmét 27 százalékkal a második legfontosabb problémának értékelték, míg első helyen a kiberbűnözők vállalati hálózatba történő behatolásának megakadályozása áll 31 százalékkal.
Mivel a kiberbűnözők elsősorban a bizalmas információkat célozzák, a vállalatoknak minden lehetséges erőfeszítést meg kell tenniük az adatok biztonságáért és a kiberbűnözők távol tartásáért. Számos hatékony intézkedés segítheti a célt: biztonsági másolatok készítése, az alkalmazottak okozta adatszivárgás elleni lépések, kibertámadások elhárítása és még sok más. Ugyanakkor a vállalatok többsége alábecsüli a mobileszköz-menedzsment technológia fontosságát, mivel továbbra is az érzékeny vállalati információk állnak a középpontban – a válaszadók csaknem negyede (23 százalék) jelentette ki, hogy vesztett már vállalati adatokat mobil eszközén történt szivárgás vagy adatlopás következtében.
___ Miért jó a mobileszköz-menedzsment?
· Korlátozhatják a szoftverek telepítését és elindítását a vállalati mobil eszközökön. Ezzel megakadályozható, hogy sérüljenek a vállalati hálózatok a szabályozatlan szoftverek korlátlan hozzáadása miatt.
· Támogathatják az okostelefonok és táblagépek távoli adminisztrációját, így szükség esetén blokkolhatják a készülékeket, és kitörölhetik a rajtuk tárolt információkat, ha az eszköz elveszett vagy ellopták.
· Meggyőződhetnek róla, hogy az eszközöket Pin kód, a vállalati adatokat érintő alkalmazásokat pedig erős jelszó védi.
· Gyorsan és rugalmasan telepíthetnek és kezelhetnek konfigurációkat, biztonsági irányelveket az új alkalmazottak mobileszközein.
· Az adatok ellenőrzésével és titkosításával megakadályozhatják az érzékeny vállalati adatok kiszivárgását.
· Ellenőrizhetik, hogy a mobileszközök rosszindulatú programok ellen megfelelő védelemmel rendelkeznek, különösen az androidos készülékek esetében.
A felmérés a Kaspersky Lab együttműködésével készült, több mint 3300 IT-szakember megkérdezésével világszerte 22 országban. A résztvevők az összes üzlettípust képviselik: kis- (10-99 fő), közép- (100-999 fő) és nagyvállalatokat (1000 +) egyaránt. A B2B International teljes jelentése itt érhető el:
A Kaspersky Lab a világ legnagyobb magántulajdonban lévő végpontvédelmi megoldásokat gyártó vállalata. Az elmúlt 15 évben a Kaspersky Lab az IT-biztonság innovátorává nőtte ki magát, hatékony digitális biztonsági megoldásokat kínálva a felhasználóknak, kis- és középvállalatoknak, valamint nagyvállalatoknak egyaránt. A cég jelenleg csaknem 200 országban működik világvilágszerte - több, mint 300 millió felhasználónak biztosítva védelmet. További információ: www.kaspersky.com